Stomatologické centrum Příbram

Kvalitní a bezbolestné ošetření vašeho chrupu

Estea Dental Practice

adresa

Seifertova 524
261 01  Příbram VII

email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
telefon +420 724 354 645

 

Ordinační hodiny
Pondělí 8:00 - 17:00 hod.
Úterý 8:00 - 17:00 hod.
Středa 8:00 - 17:00 hod.
Čtvrtek 8:00 - 17:00 hod.
Pátek po domluvě
Sobota po domluvě

 

Provozní doba Po - Čt stejná jako ordinační hodiny, Pá 08:00 - 12:00

 

  dental-emergency>> Akutní ošetření    

... Loading...

... Loading...

Nabízíme spolupráci jako refernční pracoviště se specializací na mikrochirurgickou endodoncii a reendodoncii. Referované pacienty ošetříme dle provozních možností v co nejkratší době.

Spolupráci nabízíme v případě...

  • Odstranění zalomených kořenových nástrojů
  • Uzavření zcestných preparací s perforací
  • Reendodontické ošetření s vysokou mírou úspěšnosti
  • Endodoncie u zubů s komplikovanou anatomií kořenového systému
  • Endodoncie u zubů se špatným přístupem

 

Cílem konvenčního i mikroskopického ošetření kořenových kanálků, je jejich nalezení, zprůchodnění, vyčištění a definitivní zaplnění v celé délce. Nicméně úspešnost taktilní metody doplněné pouze nepřímým pohledem bez vizualizace je nesporně nižší a vede často k flustrujícímu selhání a nutnosti ošetřovaný zub extrahovat. Vizualizace dovoluje díky zvětšení a práci výhradně v nepřímém pohledu, ošetřovat pod přímou kontrolou zraku a zajistit tak ošetření všech kořenových kanálků i u zubů konvenční metodou ošetřitelných jen velmi omezeně.

Hlavní uplatnění však mikroskopická stomatologie nalézá u reendodoncie. Která provedená s použitím vizualizace operačním mikroskopem, nabízí velmi dobrou úspešnost a prognózu.

Neméně důležitá pro prognózu zubu je postendodoncie,kterou provádíme v návaznosti na endodontické ošetření. Defintivní protetické ošetření již provádí referující lékař.

Referované pac. můžete objednat přímo nebo jim poskytnout kontakt. K ošetření je potřeba anamnéza a RTG snímky (možno zhotovit i na našem pracovišti) s požadavkem na typ a rozsah ošetření endodocie prostá nebo i postendodoncie(minimum je definitivní ošetření kořenových kanálků oš. zubu, maximum u referovaných pacientů je dostavba zubu se sklovláknovými čepy a předbroušením na schůdek a příp. prov. korunka).

Žádanka o mikroskopické ošetření (připravuje se)

Pulpitis acuta 11 Komplikace - poúrazová obliterace kořenového kanálku.

... Loading...

Reendodoncie u zubu s pulpoparondotální lézí

Zub 36 byl příčinou submukózního abscesu s iniciální viklavostí 2-3st,v roce 2009 po ošetření kořenových kanálků a nezcela RTG uspokojivém zaplnění, došlo během dvou let k úplnému vyhojení léze (rok 2011). Klinicky zub klidný bez známek zánětu a patologikcé viklavosti.

... Loading...

První horní molár přítomnost MB2 v naprosté většině případů

Klinické studie udávají četnost druhé kořenového nakálku v mesiobukálním kořeni mezi 60-95%, ze zkušenosti při práci s OM, potvrzuji že jeho četnost se blíží k téměř 100%. Bez řádné vizualizace a snesení převisu z dentinu pomocí ultrazvuku, lze tento kanálek v bežné praxi ošetřit je velmi omezeně. A nenelezení vede často k selhání terapie a ztrátě tohoto pro mastikaci velmi důležitého zubu.

... Loading...

Ošetření zubů s 5 kořenovými kanálky

Dolní molár 46 s 5k.k. po ošetření. Vizualizace pomocí operačního mikroskopu umožňuje plnou kontrolu nad preparací i plněním kořenových kanálků.

... Loading...


 

ProMikroAsociace mikroskopické stomatologie