Stomatologické centrum Příbram

Kvalitní a bezbolestné ošetření vašeho chrupu

Estea Dental Practice

adresa

Seifertova 524
261 01  Příbram VII

email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
telefon +420 724 354 645

 

Ordinační hodiny
Pondělí 8:00 - 17:00 hod.
Úterý 8:00 - 17:00 hod.
Středa 8:00 - 17:00 hod.
Čtvrtek 8:00 - 17:00 hod.
Pátek po domluvě
Sobota po domluvě

 

Provozní doba Po - Čt stejná jako ordinační hodiny, Pá 08:00 - 12:00

 

  dental-emergency>> Akutní ošetření    

Díky nejmodernějším postupů a špičkovým materiálům, můžeme garantovat trvanlivost našich výkonů a odevzdaných výrobků, nad bežný rámec zákonem stanovené záruky. Naším cílem je spokojenost s ošetřením chrupu a jeho dlouhodobá funkčnost, s tím je spojená i jistota garance z naší strany.

Standardní záruka na výkon v podobě zubní výplně či ošetření kořenových kanálků, zákon nijak neupravuje, tedy při ošetření standardním způsobem je výplň v podstatě bez záruky! Tento fakt vychází ze skutečnost, že nikdy nelze přesně odhadnout všechny eventuality, které mohou ovlivnit výsledek ošetření provedený na živém organismu, tedy úspešnost či neúspešnost v krátkodobém a dlouhodobém horizontu je založena na pravděpodobnosti, nicméně pravděpodobnost úspešného krátkodobého i dlouhodobého ošetření stoupá řádově při nadstandardním provedení a proto na tento nadstandard můžeme dát záruky, protože procento selhání je v porovnání se standardem na pojišťovnu velmi nízké. Zdravotní pojišťovny proplácí standardní výplň (ručně míchaný, korodující amalgám starého složení) jednou za rok na stejném zubu, je tedy obvyklé, že výplň vydrží pouze rok a poté je nutné zub znovu ošetřit, tímto se však zvyšuje riziko komplikací zubního kazu, které mohou védst ke ztrátě ošetřovaného zubu. Ošetření kořenových kanálků standardním zůsobem (ruční ocelové nástroje a plnění cementem s jedním centrálním gutaperčovým čepem) proplácí jen jednou na konkrétní zub, druhé ošetření které proplácí zdravotní pojišťovna, na zubu s již jednou ošetřenými kanálky a přetrvávajícími či znovu se opakujícími obtížemi, je extrakce (vytažení). U fixní a snímatelné protetiky stanovuje zákon záruku po dobu 2 let.

Důležité pro záruku z naší strany je vaše spolupráce na udržení zdraví vaší dutiny ústní a z toho vyplívající dobrá péče o práci vám zhotovenou. Pokud budete pravidelně chodit na preventivní prohlídky a navštěvovat dentální hygienu a úroveň vaší péče o chrup bude na velmi dobré úrovni bude mít nejen díky zvýšené prevenci a dobré hygieně minimum dalších problému se svým chrupem, navíc od nás dostanete i nadstandartní záruky v řádech let plné garance. Při nespolupráci a nedostatečné hygieně, bude poskytnuta jen základní záruka.

Posouzení vaší péče o chrup se děje pomocí indexů krvácivosti mezizubních papil tzv. Papila blutung index zkráceně PBI, který má číselnou hodnotu od 0-4 (0 nekrvácí až po 4 kdy silně krvácí) a hodnotí se každá mezizubní papila zvášť a součet hodnot udává stav zánětu dásní. Druhým je index plaku v mezizubních prostorech tzv. aproximal plague index zkráceně API, který se vyjadřuje v procentech počet mezizubních protor s plakem/celkový počet mezizubních prostor a říká nám jak důkladně odstrnujete plak ze svých zubů.

Zubní výplň – uplatnění záruky se vztahuje na její celistnost a také na okrajový úzávěr. V záruční době bezplatně upravíme případné defekty povrchu, bodu kontaktu a v případě její ztráty zhotovíme novou, nebo dáme slevu na následné ošetření v ceně zhotovené výplně. Do garance se nevztahuje situace, kdy je takto ošetřen kaz blízký dřeni a behěm zaruční doby na výplň je nutné ošetřit kořenové kanalky, toto ošetření nespadadá do záruky na výplň. Dále nelze

Ošetření kořenových kanálků - záruku lze uplatnit při příznacích infekce u kořenového hrotu, bolest na skus a dotek ošetřeného zubu nebo jiné projevy zánětu od ošetřeného zubu. Dle možností bude provedeno opětovné ošetření kanálků, nebo periapikální chirurgie ( odstranění ložiska zánětu a retrográdní plnění), nebo při nemožnosti zachování zubu jeho extrakce a nahražení zubním implantátem, zavedení fixtury (umělého kořene včetně chir. výkonu s tím souvisejícím, zpoplatněna bude jen případná augmentace kosti) bude zdarma v záruční době, hradíte pouze korunku a abutment. Alternativou je zhotovení můstku se slevou v hodnotě předešlého ošetření.

Snímatelná protetika – záruka se vztahuje na poškození nezpůsobená špatným používáním, manipulací a nebo udržbou (abrazivní čištění, nešetrná chemická desinfekce). Snížení retence během nošení v delším časovém horizontu je způsobeno zmenou protézního lože (zhubnutí, nebo prostá atrofie) a nelze tak uplatnit záruku na retenci při výhovém úbytku nebo po delší době od odevzdání náhrady. Protéza vám bude upravena nebo opravena, pokud dojde k poškození při běžném používání.

Fixní protetika – záruka se vztahuje jak na celistvost povrchu (odloučení fasety nebo části a změna barvy), tak okrajový uzávěr odevzdané práce a její upevnění na pilířové zuby.

Implantát – při selhání implantátu v záruční době vám bude zdarma zaveden nový. Záruka na abutment (pilíř) a korunku se řídí zárukou na fixní protetiku